Frequently Asked Questions & Other Information

DUYURULAR

CPC-XII'ye eş, sevgili, arkadaş veya çocuklarıyla gelmek isteyen değerli katılımcılarımıza duyuru
CPC-XII'de kongre akışının disiplinli bir şekilde sağlanması ve verimin en yüksek düzeyde olmasına organizasyon olarak titizlikle çaba sarf etmeye çalışıyoruz. CPC-XII birinci ve ikinci günü öğle yemekleri kongrenin yapılacağı otel olan Hilton Safranbolu'da kongre ücretine dahil şekilde açık büfe olarak ayarlandı. Aksi halde öğleden sonraki oturumların akışının zorlaşacağı düşünüldü. Böylece hep birlikte aynı mekanda yemek yiyeceğiz. Kongrenin yapılacağı otelde konaklayan katılımcılarımızın beraberinde gelen misafirlerimizin kongre öğle yemekleri ve kongre sosyal programına katılabilmeleri için refakatçi statüsünde olmaları gerekmektedir. Refakatçi katılım ile ilgili detaylar kongremizin kayıt bölümünde açıklanmıştır.
Bu durumda olan katılımcılarımızın ivedilikle bizlerle e-posta (chemicalphysics12@gmail.com) yoluyla temasa geçmelerini rica ediyoruz. Katılımcı/refakatçi sayımızın netleşmesi açısından çok önemli bir durum.
Anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ediyoruz.
SaygılarımızlaCPC-XII'ye gelen SORULAR - CEVAPLAR

Kongre günü kayıt masasında kayıt ücreti ödeyebilir miyim?
Maalesef, sistem o şekilde çalışmıyor. Tüm para girişlerinin banka işlemleri üzerinden olması gerekiyor.

Kongre kayıt ücretiniz çok pahalı.
Bu yorumunuz tek taraflı bir değerlendirme.
- Avrupa ve ABD'de yapılan kongre ücretleri ile kıyaslanıldığında
- Kongre katılım ücretine; iki gün açık büfe öğlen yemekleri ve kongre akşam yemeği dahil olduğu
- Gelen yabancı konuşmacılarımızın (iki adet Atlantik Okyanusu'nun diğer tarafından) masraflarının döviz üzerinden olduğu ve son günlerdeki dövizdeki ani sıçramalar
göz önüne alındığında bizi anlayacağınızı düşünüyoruz.
Saygılarımızla


Kongre katılım ücretini ödedim. Ama anladım ki ben bu kongreye gelmesem iyi olacak. Katılım ücreti iadesi yapıyor musunuz?
Maalesef. Bizler kongreyi iptal etmedikçe kongre kayıt ücretini iade etmiyoruz.
CPC-XII'nin ertelenmesi söz konusu değil. Fakat ilgili kongre 2016'da ülkemizde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle yabancı davetli konuşmacılarımızın ülkemize gelmek istememelerinden dolayı tarafımızdan iptal edilmiş, tüm kongre kayıt ücretleri eksiksiz iade edilmişti.
Saygılarımızla


Tüm katılımcılar katılım ücretini ödemiş. Ben ödemesem olmaz mı, bir kişiyim, kenarda sessizce dinlerim, beni idare edin.
Maalesef. Kongreye istisnasız katılan her birey için kongrenin yapılacağı otele ödeme yapmak durumundayız. Salon kirası vermiyoruz, kişi başı ücret ödüyoruz.

CPC-XII'ye bu kadar önem vermenizi anlamıyorum, yormayın kendinizi, alt tarafı bir kongre değil mi?
Değil. 30 yılı aşkın süredir düzenlenen Chemical Physics kongreleri; davetli konuşmacıları, disiplini ve çizgisiyle ülkemizde öne çıkan kongrelerden biri. CPC-XII zincirin 12. halkası. Bu bir bayrak, bu sefer bayrak bizim ellerimizde. CPC-XIII'e bayrağı en güzel şekilde teslim etmek istiyoruz.

Kongre katılım ücretine ilişkin fatura verecek misiniz?
Evet. Biz CPC-XII olarak katılımcılarımıza kongre katılım ücreti tutarında (ne eksik ne fazla) fatura vereceğiz. Konaklama ücretleri organizasyonumuzla ilişkili değildir. Konaklamaya ilişkin fatura otelden talep edilmelidir.

.... koşullarıyla kongreye katılırım.
Bu durumda CPC-XII'de birlikte olamayacağız. Bu tür e-postaları spam olarak değerlendiriliyoruz.

CPC-XII sitesinde "kongre dili" hakkında bilgi bulamadım. Bu nedenle emin de olamadım, özet ve posterin Türkçe olmasının mahsuru var mı?
CPC-XII'deki tüm sözel ve poster sunumlar ingilizce olacaktır. Kongre dili ingilizcedir. İstisnai olarak hiç bir sunum ingilizce dışında başka bir dilde yapılmayacaktır.

Full text basıyor musunuz?
Hayır

Kusura bakmayın ama söylemek zorundayım, çok sıkıcı bir kongre olacak gibi duruyor
Aksine CPC-XII'de çok eğleneceğiz. Hem de hepimiz çok şey öğreneceğiz. Evet doğru sunumlar sırasında zıpırlık yapmak, sunumlar sırasında fısıldaşmak, sunumlar başladıktan sonra sunumların yapıldığı salona girip çıkmak yasak :) Unutulmamalı ki kayıt olurken kongrenin tüm şartlarını kabul ettiniz :) Fakat bunların dışında güleceğiz, eğleneceğiz, yöresel yemekler yiyeceğiz, Safranbolu sokaklarında gezeceğiz, tanışacağız, tanıdıklarımızla görüşeceğiz tabii en önemlisi yeni şeyler öğreneceğiz.

Poster sunanlar 60 saniyelik "flash presentation" gibi birşey yapacaklarmış zorunlu mu?
Hayır zorunlu değil. Kongreden iki hafta önce poster sunacak olan katılımcılarımızla temasa geçerek kendilerine "flash presentation" yapmak isteyip istemedikleri sorulacak. Katılımcılarımız kendi kararları çerçevesinde 60 saniyelik "flash presentation" yapacaklar.

60 saniyelik sunum mu olur?
Evet olur. 30 saniyelik bile olur.

Lütfen tıklayınız - I
Lütfen tıklayınız - II
Lütfen tıklayınız - III
Bu konuda çok sayı da video bulmak mümkün. Süremiz ölçüsünde "flash presentation" yapmak isteyen kişi sayısına göre programda kişi başı 60 saniye'den daha uzun olmasına çalışacağız ama şu an için 60 saniye.


Sayın kongre yetkilileri, Web sayfanızda bilidiri sayı sınırlaması ile bir bilgi göremedim. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi çalışmalar dileğiyle....
Gönderilen bildiriler Hakem değerlendirmesi sonucuna göre uygun görülmeleri halinde kongre programına alınacak olup düzenleme kurulunca yapılacak program dahilinde sunulabilecektir.
Aynı çalışma grubundan birden fazla sözlü veya poster sunumu yapılabilir, fakat bir katılımcı en fazla bir adet poster sunum veya sözel sunum yapabilir.
Kongreye poster özeti göndermiş olmanız CPC-XII özet kitapçığında özetinizin basılacağı anlamına gelmez. Lütfen CPC-XII'ye gönderdiğiniz bildirinizin kabul yazısını almadan önce resmi başvuru dosyalarınızda kullanmayınız. Kongremiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
CPC-XII ekibi olarak CPC-XII'ye Lisans öğrencileri katılımını ve bilimsel bir çalışmanın içerisinde isimlerinin yer almalarını önemsiyoruz. Bununla birlikte poster sunumunu gerçekleştirecek katılımcımızın (yazar listesinde altı çizili isim) en az "Yüksek Lisans Öğrencisi" olması tavsiye edilmektedir.


Kongreniz ulusal mı, uluslararası mı? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.
Elimizden geldiği ölçüde CPC-XII’yi “Uluslararası Toplantı” tanımında tutmak istiyoruz; zaman zaman bu kurallar farklılıklar gösteriyor veya güncellemeler olabiliyor.
Hedeflerimiz; tanımlamaların ötesinde, ABD ve Avrupa’da gerçekleşen saygın kongrelerde gördüğümüz tüm pozitif yanları CPC-XII’de hayata geçirmek, konuşmacılarının oldukça iyi olduğu, akıllarda pozitif anlamda kalacak, hem bizlerin hem de CPC-XII katılımcılarının bilimsel anlamda ufuklarını açacak - çok şey öğreneceğimiz bir kongre yapmak.
Ekim 2018'da Safranbolu'da görüşebilmek ümidiyle ...